Facultatea Biomedicină și Ecologie

„SYMPOSIA STUDENTIUM” Programul Sesiunii ştiinţifice anuale universitare din 19 aprilie 2019

By 19 aprilie 2019 mai 29th, 2019 Nu sunt comentarii

UNIVERSITATEA LIBERĂ INTERNAȚIONALĂ DIN MOLDOVA

 

AGENDA ȘEDINȚEI PLENARE

 

19 aprilie 2019, Mediateca, etajul 4, ULIM

 

8.30 – 9.00 Înregistrarea participanţilor

 

09.00 – 10.00 ModeratorElena PRUS, prof. univ. dr. hab., Prorector pentru Cercetare Științifică și Studii Doctorale

 

  1. Mesaje de salut:
  • Ilian GALBEN, conf. univ. dr., Rector
  • Alexandr CAUIA, conf. univ. dr., Prorector pentru Strategii Academice și Programe de Studii
  • Carolina GALBEN, Prorector pentru Dezvoltarea Strategică și Politică Economică
  • Vitalie GAMURARI, conf. univ. dr., Director Școala Doctorală în Drept
  • Elena ROBU, conf. univ. dr., Director, Școala Doctorală în Științe Economice, Sociale și Tehnologii Informaționale
  • Angela SAVIN, prof. univ. dr. hab., Școala Doctorală în Științe Umaniste, Politice și ale Comunicării

 

  1. Conferință publică:

William MASSOLIN, șeful Oficiului Consiliului Europei la Chișinău

      70 Years Promoting Human Rights, Rule of Law and Democracy in Europe. The Role of the Council of Europe and its significance for the Republic of Moldova

 

III. Comunicări:

  • Irina ODOBESCU, an. II, Facultatea Relații Internaționale, Științe Politice și Jurnalism.

Fenomenul Fake News între dezinformare și manipulare socială (cond. șt.: Alexandru Bohanțov, conf. univ. dr.).

  • Saleh TAREQ, an. III, Facultatea Științe Sociale și ale Educației.

Flexibilitatea psihologică și relația ei cu stilul de viață la studentii străini (cond. șt.: Ina Moraru, lect. univ. magistru).

  • Maria ZASADNII, an. III, Facultatea Litere.

Les mots français dans leur dynamisme historique : évolution sémantique (cond. șt.:Ion Manoli, prof. univ. dr: hab.).

  • Vadim MIȘIN, an. IV, Drept.

Роль обычая как источника международного коммерческого права (cond. șt.: Natalia Osoianu, conf. univ. dr.)

 

10.00-10.30 – Pauză

 

10.30-16.00  ŞEDINŢE ÎN SECŢII

 

16.00-17.00 – Încheierea lucrărilor conferinței.

  • Concluzii
  • Înmânarea Diplomelor și Certificatelor de participare

 

 

PROGRAMUL ŞEDINŢELOR ÎN SECŢII

FACULTATEA BIOMEDICINĂ ŞI ECOLOGIE

 

SECŢIA ECOLOGIE

 

      19 aprilie  2018,  aula 617

 

Moderatori: MARIN Maria an.III,  Ecologie

NEREUȚĂ Vasile an.III,  Ecologie

GUMOVSCHI Andrei, dr., conf.univ.

 

9.00– 16.30 Comunicări

 

Specialitatea ECOLOGIE;

  1. BEȘLEAGĂ Corina, an.III,  ” Analiza calității  apelor de suprafață  în zona de nord a Republicii Moldova”. (Conducător Ştiinţific: dr. conf.  Gumovschi Andrei).
  2. BUDURIN Ion, an.III,  ” Starea ecologică a râului Răut   şi  măsuri de ameliorare”. (Conducător Ştiinţific: dr. conf.  Gumovschi Andrei).
  3. CÎNEV Serghei, an.III,  ” Gestionarea deșeurilor menajerie poluante în Republica Moldova”. (Conducător Ştiinţific: dr. conf.  Gumovschi Andrei).
  4. GRECU Iuliana, an.III,  ” Implicaţiile agenţilor poluanţi asupra mediului ambiant”. (Conducător Ştiinţific: dr. conf.  Gumovschi Andrei).
  5. IOXA Violin, an.III,  ” Agricultura ecologică – realizări, probleme și perspective de extindere în Republica Moldova”. (Conducător Ştiinţific: dr. conf.  Gumovschi Andrei).
  6. LUVERDU Dina, an.III,  ” Impactul negativ al produselor de curățare și igienă asupra sănătății omului”. (Conducător Ştiinţific: dr. conf.  Gumovschi Andrei).
  7. MARIN Maria, an.III,  ” Evaluarea situației ecologice și măsuri de protecție a resurselor naturale în orașul Cahul”. (Conducător Ştiinţific: dr. conf.  Gumovschi Andrei).
  8. MARIȘICEV Andrei, an.III,  ” Managementul deșeurilor și substanțelor chimice în Republica Moldova”. (Conducător Ştiinţific: dr. conf.  Gumovschi Andrei).
  9. NEREUȚA Vasile, an.III,  ” Managementul resurselor ecoturistice în mediul rural din Republica Moldova”. (Conducător Ştiinţific: dr. conf.  Gumovschi Andrei).
  10. PALADUȚĂ Gheorghe, an.III,  ” Starea  și  protecția biodiversităţii în  Republica  Moldova”. (Conducător Ştiinţific: dr. conf.  Gumovschi Andrei).
  11. PECA Daniela, an.III,  ” Starea ecologică a spațiilor verzi din municipiul Chișinău”. (Conducător Ştiinţific: dr. conf.  Gumovschi Andrei).
  12. POLTAVCA Oleg, an.III,  ” Educația ecologică – pilon în formarea competențelor atitudinale ecologice la elevi în ciclul gimnazial”. (Conducător Ştiinţific: dr. conf.  Gumovschi Andrei).
  13. SACARA  Svetlana,  an.III,  ” Clasificarea solurilor în Republica Moldova şi folosirea lor raţională”. (Conducător Ştiinţific: dr. conf.  Gumovschi Andrei).

 

 

16.30 – 17.3Discuţiitotaluri

 

SECŢIA SERVICII

 

19 aprilie 2019, aula 324

 

Moderatori:  DIACICOVA Daria, an.III,

COSTIN Nicoleta, an.III,

SOCOLOVA Ludmila, lector univ., MA

PECA Daniela, lector univ., MA

 

9.00– 16.30 Comunicări

 

 

  1. ALEXANDROVA Lidia,  an.III,  Analiza eficacității aplicarii curentului galvanic în îngrijirea complexă a tenului gras. (Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  2. ARTIN  Mihaela, an.III,  Eficiența dermapen-ului în saloanele de frumusețe aplicat în tratamentele de hidratare”. (Conducător Ştiinţific: Peca Daniela, lector univ., MA).
  3. AVRAM Zinaida,  an.III,  Analiza eficacității produselor anti-age în îngrijirea complexă a corpului.(Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  4.  BARBURAS Elizaveta, an.III,  Eficiența masajului pe produsele cosmetice din gama Antos în programele corporale”. (Conducător Ştiinţific: Peca Daniela, lector univ., MA).
  5. BAXAN Victoria, an.III,  Eficacitatea măştilor gipsate în îngrijiri complexe de remodelare facială.(Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  6. BLĂNIȚĂ Dana, an.III,  Analiza eficacității peelingului enzimatic în ingrijirea complexă a tenului mixt.(Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  7. BORS Zina, an.III,  Studierea eficienței produselor cosmetice pe bază de colagen în terapiile tenului matur”. (Conducător Ştiinţific: Peca Daniela, lector univ., MA).
  8. BURCA Adriana, an.III,  Studiul particularităților îngrijirilor complexe a tenului la bărbați. (Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  9. BURLACU  Victoria, an.III,  Eficacitatea programului carboxiterapie din gama Arkana în programele de îngrijire a tipurilor de ten”. (Conducător Ştiinţific: Peca Daniela, lector univ., MA).
  10. CAPROȘ Daniela, an.III,  Studiul eficacităţii produselor profesionale ItalWax în procedurile de epilare în saloanele de frumuseţe. (Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  11. CARAUȘ Alina, an.III,  Eficiența produselor cosmetice din gama Antos în programele de îngrijire a tipurilor de ten”. (Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  12. CELPAN Niculina, an.III,  Eficiența curățirii faciale cu ultrasunet în programele de îngrijire faciale”.(Conducător Ştiinţific: Peca Daniela, lector univ., MA).
  13. CERSCAIA Aliona, an.III,  Эффективность лифтинг масок и RF лифтингв уходе за кожей лица.(Conducător Ştiinţific: Socolova Ludmila, lector univ., MA).
  14. CHELARU Larisa, an.III,  Aplicarea plasma pen-ului în estetologia moderna. (Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  15. COSTIN Nicoleta, an.III,  Eficiența dermapen-ului în saloanele de frumusețe aplicat în tratamentele antirid”. (Conducător Ştiinţific: Peca Daniela, lector univ., MA).
  16. CEPRAGA (Cozma) Maria, an.III,  Analiza efeicacității aplicarii oxigenului hiperbaric în îngrijirea complexă a tenului matur. (Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  17. CULIOMZA Maria, an.III,  Эффективность релаксирующих массажных техник в уходе за телом.(Conducător Ştiinţific: Socolova Ludmila, lector univ., MA).
  18. DERX Renata, an.III,  Эффективность применения холистического массажа в уходе за телом.(Conducător Ştiinţific: Socolova Ludmila, lector univ., MA).
  19. DIACICOVA Daria, an.III,  Эффективность вакуумного массажа в сочетании с горячими ихолодными кремами Reducelite Hot Treatment  и Profirming Cold Effect в коррекции объёмов тела.(Conducător Ştiinţific: Socolova Ludmila, lector univ., MA).
  20. DOLGHII Anastasia, an.III,  Studiul eficacității masajului corporal pe produsele SPA Abyss în tratamentul anticelulitic. (Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  21. DORAȘ Valeria, an.III,  Analiza eficacității masajului corporal vacuum în programul de tratament anticelulitic. (Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  22. DRAGAN Anastasia, an.III,  Eficacitatea peeling-urilor pe bază de fermenți în programele de îngrijire a tipurilor de ten”. (Conducător Ştiinţific: Peca Daniela, lector univ., MA).
  23. FILIP  Ecaterina, an.III,  Analiza eficacității programei Oxygen Jet Peel în îngrijirea complexă a tenului.(Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  24. GHIMP Cristina, an.III,  Analiza eficacității utilizării aparatajului profesional în remodelarea corporal.(Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  25. GOBJILĂ Elena, an.III,  Eficiența tratamentelor depigmentante în saloanele de frumusețe”. (Conducător Ştiinţific: Peca Daniela, lector univ., MA).
  26. GRECU Alina, an.III,  Studiul eficacităţii produselor pe baza de ameliox și peptide în programele anti- rid. (Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  27. GRUȘCA Ecaterina, an.III,  Analiza eficacității termo împachetărilor și masajului în programele de îngrijire complexă corporală. (Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  28. ROTARI (Holban) Dina, an.III,  Eficiența produselor cosmetice din gama Postquam în programele de îngrijire a tenului uscat”. (Conducător Ştiinţific: Peca Daniela, lector univ., MA).
  29. ICHIM Danka, an.III,  Analiza eficacităţii produselor pe bază de perfluorodecalin în îngrijirea complexă a tenului. (Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  30. LUNGU  Gabriela, an.III,  Eficiența tratamentului de întreținere a tipurilor de ten prin șlefuirea cu diamant în combinație cu măștile plastifiante”. (Conducător Ştiinţific: Peca Daniela, lector univ., MA).
  31. LUPAN Iulia, an.III,  Analiza eficacitatii masajului medicamentos după Jaquet în tratamentul complex a tenului gras. (Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  32. LUPU Viorica, an.III,  Analiza eficacităţii produselor pe bază de acid hialuronic în îngrijirea complexă a tenului matur. (Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  33. MACOVEI Albina, an.III,  Эффективность косметических препаратов от Pressensa в комплексномуходе за стареющей кожей лица. (Conducător Ştiinţific: Socolova Ludmila, lector univ., MA).
  34. MARIN Cristina, an.III,  Analiza eficacităţii produselor Onmacabim în îngrijirea complexă a tenului gras.(Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  35. MERINIUC Anastasia, an.III,  Eficiența aparatului cu oxigen hiperbaric în programele de îngrijire a tipurilor de ten”. (Conducător Ştiinţific: Peca Daniela, lector univ., MA).
  36. MIHALACHE Cristina, an.III,  Analiza eficacității îngrijirilor cosmetice utilizate în tratarea cearcanelor și edemelor. (Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  37. MUNTEAN Gabriela, an.III,  Analiza eficacităţii produselor pe bază de colagen marin în îngrijirea complexă a tenului. (Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  38. NAȘCU Victoria, an.III,  Eficacitatea mezoterapiei virtuale în combinație cu masajul facial în programele de îngrijire a tipurilor de ten”. (Conducător Ştiinţific: Peca Daniela, lector univ., MA).
  39. NIȚA Daniela, an.III,  Eficacitatea măștilor gipsate în programele antirid în saloanele de frumusețe.(Conducător Ştiinţific: Peca Daniela, lector univ., MA).
  40. OBOROC Veronica, an.III,  Eficiența masajului și a procedurilor de îngrijire a pielii gâtului și decolteului în saloanele de frumusețe”. (Conducător Ştiinţific: Peca Daniela, lector univ., MA).
  41. OPREA  Anastasia, an.III,  Studiul eficacitatii peelingului pe bază de retinol în tratarea semnelor post acneice. (Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  42. PECERIGA Valeria, an.III,  Увлажняющие средства и эффективность их применения в уходе закожей лица. (Conducător Ştiinţific: Socolova Ludmila, lector univ., MA).
  43. PETROV Victoria, an.III,  Eficiența produselor anticelulitice Postquam în combinație cu aparatul de microneedling. (Conducător Ştiinţific: Peca Daniela, lector univ., MA).
  44. PLĂMĂDEALĂ Aliona, an.III,  Efiсасitаteа produselor pe bază de aloe vera din gama profesională cosmetică GIGI în programele de îngrijire a tenului sensibil predispus la cuperoză. (Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  45. POPRITAC Cristina, an.III,  Eficacitatea procedurilor faciale de hidratare și nutriție în saloanele de frumusețe”. (Conducător Ştiinţific: Peca Daniela, lector univ., MA).
  46. PRENCO Tatiana, an.III,  Эффективность применения альфагидроксильных кислот вкосметологии. (Conducător Ştiinţific: Socolova Ludmila, lector univ., MA).
  47. RABEI Olivia, an.III,  Eficiența peeling-ului lactic din gama Mesoestetic în programele de îngrijire a tipurilor de ten. (Conducător Ştiinţific: Peca Daniela, lector univ., MA).
  48. REPEȘCO Cristina, an.III,  Eficacitatea tratamentelor de îngrijire a zonei din jurul ochilor în saloanele de frumusețe. (Conducător Ştiinţific: Peca Daniela, lector univ., MA).
  49. SAGA Mariam, an.III,  Оценка эффективности ухода за кожей лица и губ косметическимипрепаратами Pressensa. (Conducător Ştiinţific: Socolova Ludmila, lector univ., MA).
  50. SAHNO Maria, an.III,  Эффективность коррекции акне легкой и средней степени тяжести   косметическими средствами  Pressensa  и фотодинамической терапии. (Conducător Ştiinţific: Socolova Ludmila, lector univ., MA).
  51. ȘARANUȚ Corina,  an.III,  Studiul eficacității RFului în îngrijirea complexă a tenului. (Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  52. SARÎ Maria, an.III,  Оценка омолаживающих массажных техник в программе ухода за кожейлица. (Conducător Ştiinţific: Socolova Ludmila, lector univ., MA).
  53. SOLOMON (BOUNEGRU) Viorica, an.III,  Eficiența produselor cosmetice din gama Eldan în programele de îngrijire a tenului gras. (Conducător Ştiinţific: Peca Daniela, lector univ., MA).
  54. STAVER Veronica, an.III,  Analiza eficacităţii peeling-ului din gama CLA de la Onmacabim în programe complexe de depigmentare. (Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  55. STERPU Doina, an.III,  Eficacitatea aparatelor cosmetice în combinație cu masajul anticelulitic în saloanele de frumusețe. (Conducător Ştiinţific: Peca Daniela, lector univ., MA).
  56. ȚÎȚAN Dmitri, an.III,  Эффективность массажных техник и солевых обертываний в программеухода за телом. (Conducător Ştiinţific: Socolova Ludmila, lector univ., MA).
  57. TOMA  Daniela, an.III,  Eficiența masajului și a produselor cosmetice anti-age din gama Eldan în programele de îngrijire tenului matur. (Conducător Ştiinţific: Peca Daniela, lector univ., MA).
  58. TULUC  Felicia, an.III,  Eficacitatea procedurilor faciale în combinație cu masajul cosmetic în programele de îngrijire a tenului uscat matur. (Conducător Ştiinţific: Peca Daniela, lector univ., MA).
  59. URSACHI Diana, an.III,  Analiza eficacității tratamentului de microdermabraziune în îngrijirea complexă a tenului hiperpigmentat. (Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).
  60. VULPE Eliza, an.III,  Particularitățile metodelor de corecție estetică a mâinilor. (Conducător Ştiinţific: Rusanovschi Valeria, lector univ., MA).

 

 

16.30 – 17.3Discuţiitotaluri

 

 

SECŢIA  ELABORĂRI DE TEHNOLOGII ŞI METODE DE ANALIZĂ A REMEDIILOR MEDICAMENTOASE ŞI COSMETICE

 

19  aprilie 2019, aula 828

 

Specialitatea: TEHNOLOGII FARMACEUTICE

 

Moderatori : PARA Zinaida, an.  IV

UNGURU Alina, an.  IV

OCOPNAIA Natalia dr., conf.univ., PURICE Natalia, lector univ. MA

 

9.00 – 16.30 Comunicări

 

  1. ANGHEL Nicolae, an.  IV Биофармацевтическое исследование и разработка технологии изготовления геля для дёсен с экстрактом прополиса. (Conducător Ştiinţific: Ozol Ludmila, dr., conf.univ.).
  2. CEBAN Dana,  an.  IV Tehnologia de preparare a formei medicamentoase industriale capsule Bronhomunal P 3,5 mg N10. (Conducător Ştiinţific: Blaja Svetlana, lector univ., MA.).
  3. CERNEI Alisa, an.  IV Tehnologia de preparare a formei medicamentoase a solutiei Cerebrolysin 5ml N5. (Conducător Ştiinţific: Bodiu Vasile, dr., conf.univ.).
  4. COGÎLNICEANU Irina, an.  IV Cercetarea tehnologiei de producere a formei medicamentoase industriale comprimate Ampril 2,5 mg. (Conducător Ştiinţific: Ocopnaia Natalia, dr., conf.univ.).
  5. COSTIOGLO Irina, an.  IV Биофармацевтическое исследование и разработка технологии производства пробиотиков. (Conducător Ştiinţific: Ozol Ludmila, dr., conf.univ.).
  6. CRISTEA Dorina, an.  IV Tehnologia de preparare a formei medicamentoase a soluției Mildronat 0,5 15 ml N10. (Conducător Ştiinţific: Bodiu Vasile, dr., conf.univ.).
  7. DOGARU Mihaela, an.  IV Cercetarea procesului tehnologic de producere a formei medicamentoase industriale moi a unguentului Terbizil. (Conducător Ştiinţific: Ocopnaia Natalia, dr., conf.univ.).
  8. DOLGOV Anatolie, an.  IV Utilizarea rațională și păstrarea medicamentelor la domiciliu în familii cucopii mici. (Conducător Ştiinţific: Jungietu Grigore, dr.hab., prof.univ.).
  9. FORNEA Mihaela, an.  IV Tehnologia de producere a formei medicamentoase industriale capsule Carbune activat 150 mg N30. (Conducător Ştiinţific: Purice Natalia, lector univ., MA.).
  10. GARGALIC Mihail,  an.  IV Биофармацевтическое исследование и разработка технологии изготовления антиперспирантов на основе соединений алюминия. (Conducător Ştiinţific: Ozol Ludmila, dr., conf.univ.).
  11. IAȚÎC Cristina, an.  IV Tehnologia de producere a formei medicamentoase industriale soluţie injectabilă Dimedrol-BP 10 mg/ml – 1 ml N10. (Conducător Ştiinţific: Purice Natalia, lector univ., MA.).
  12. LAZARI Ana, an.  IV Cercetarea procesului tehnologic de producere a formei medicamentoase industriale capsule Miconorm 100 mg. (Conducător Ştiinţific: Ocopnaia Natalia, dr., conf.univ.).
  13. MELNICOV Sorin-Nil, an.  IV Analiza medicamentelor antiinflamatorii nesteroidiene pe piața farmaceutică din Moldova. (Conducător Ştiinţific: Ocopnaia Natalia, dr., conf.univ.).
  14. MÎRZA Marcela, an.  IV Tehnologia de producere a formei medicamentoase industriale Pharmacitron pulbere pentru soluția orală 23 g N1. (Conducător Ştiinţific: Blaja Svetlana, lector univ., MA.).
  15. MOȘNEGUȚĂ Diana, an.  IV Сравнительный анализ группы антибактериальных препаратовсписка CNAM RM согласно рекомендациям ВОЗ. (Conducător Ştiinţific: Ocopnaia Natalia, dr., conf.univ.).
  16. PARA Zinaida, an.  IV Tehnologia de producere a formei medicamentoase industriale Carbocit comprimate 250 mg N30. (Conducător Ştiinţific: Blaja Svetlana, lector univ., MA.).
  17. ROMAN (PLÎNGĂU) Corina, an.  IV Tehnologia de preparare a formei medicamentoase industriale Ketoconozol cremă 2%-10.0. (Conducător Ştiinţific: Purice Natalia, lector univ., MA.).
  18. ROMANIUC Dumitru, an.  IV Лаки как новая лекарственная форма при лечении онихоминозов.(Conducător Ştiinţific: Ozol Ludmila, dr., conf.univ.).
  19. SAMBA LOKO Danielle Darya, an.  IV Tehnologia de producere a formei medicamentoase industriale capsule Dedal 400 mg+325 mg N12. (Conducător Ştiinţific: Purice Natalia, lector univ., MA.).
  20. ȚURCANU Carolina,  an.  IV Tehnologia de producere a formei medicamentoase industriale Reytoil capsule moi N20. (Conducător Ştiinţific: Blaja Svetlana, lector univ., MA.).
  21. UNGURU Alina, an.  IV Tehnologia de producere a formei medicamentoase industriale Helmizol 200 mg N10. (Conducător Ştiinţific: Blaja Svetlana, lector univ., MA.)
  22. UTÎTU Teodora, an.  IV Tehnologia de producere a formei medicamentoase industriale picături orale, soluție Cevikap 100 mg/ml 30 ml N1”. (Conducător Ştiinţific: Purice Natalia, lector univ., MA.)
  23. VERINGĂ (ROTARU) Cristina, an.  IV Tehnologia de producere a formei medicamenoase industriale Loranex soluție orală 0.5 mg/ml 150 ml. (Conducător Ştiinţific: Blaja Svetlana, lector univ., MA.)

 

 

16.30 – 17.3Discuţiitotaluri

 

SECȚIA   MASTERAT

 

Program de masterat:  MANAGEMENTUL SERVICIILOR DE FRUMUSEȚE ȘI RECUPERARE

19 aprilie 2019, aula 324

 

Moderatori : MEREUȚĂ Beatricie-Victoria, an.II

SOCOLOV Vasili, dr., conf.univ.

 

 9.00 – 15.30 Comunicări

 

  1. BUZU Alina, an.II,  Eficacitatea mezoterapiei cu mezorollerul in corecție a semnelor postacnee”.(Conducător Ştiinţific: SOCOLOV Vasili, dr., conf.univ.)
  2. FISTICAN Raisa, an.II,  Eficacitatea peelingului enzimatic și glicolactic în procesul de îngrijire a diferitor tipuri de ten”. (Conducător Ştiinţific: SOCOLOV Vasili, dr., conf.univ.)
  3. MEREUȚĂ Beatricie-Victoria, an.II,  Eficacitatea combinării peelingului ultrasonor cu cellalt chimic (cu acidul glicolic) în tratamentul complex al acneei”. (Conducător Ştiinţific: SOCOLOV Vasili, dr., conf.univ.)
  4. NUȚA Violeta, an.II,  Eficacitatea metodei de miostimulare în programele anticelulitice”. (Conducător Ştiinţific: SOCOLOV Vasili, dr., conf.univ.)
  5. REABCINSCHII Daniela, an.II,  Eficacitatea și particularitățile metodelor contemporane in curățire profunda a p
  6. elii”. (Conducător Ştiinţific: SOCOLOV Vasili, dr., conf.univ.)
  7. TIMOFTI Svetlana, an.II,  Eficacitatea acțiunii masajului în combinații cu nămol terapeutic în modelarea siluetei”. (Conducător Ştiinţific: SOCOLOV Vasili, dr., conf.univ.)